Piec kaflowy – O-PK-20

Prezentowany model pieca "Biblioteka" nawiązuje do pieca kaflowego z Pałacu w Nakomiadach z XVIII wieku. Jego uniwersalny i ponadczasowy charakter sprawia, iż z powodzeniem może być wkomponowany w różne aranżacje - także nowoczesne. Może być wykorzystany do budowy tradycyjnego pieca, a także kominka, zabudowy wkładu kominkowego. Piec może posiadać korony, ewentualnie same gzymsy. Nisza w górnej części pieca może występować w opcji zakrytej (rysunki poniżej).

Bryła pieca dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych. Na indywidualne zamówienie Klienta wprowadzić możemy ornamenty, jak na piecu oryginalnym. Zastosować możemy także inne zdobienia, wypracowane wspólnie z Klientem lub zgłoszone przez architekta wnętrz.

Oryginalny piec kaflowy tego typu zlokalizowany był w bibliotece Pałacu Nakomiady (niem. Eichmedien), na Mazurach. Umieszczony został prawdopodobnie po roku 1760, na zlecenie Johana von Hoverbecka, który był właścicielem majątku. Oryginał nie przetrwał do czasów współczesnych. Podobne piece znajdują się w muzeum w Elblągu oraz w muzeum w Malborku.

Zapytaj o Wycenę Pieca